from €0,00
Book Now

Przydatne informacje

Not Rate
Created with Sketch.

Duration

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Przydatne informacje o Egipcie i Hurghadzie założeniu Państwo poniżej. 

Waluta  – walutą obowiązującą w Egipcie jest funt egipski (1 le). W centrum Hurghady znajduje się kilka banków, dolara, euro, funty itp. Przed przylotem warto zaopatrzyć się w niewielką kwotę na drobną kwotę lub euro – przydadzą się na napiwki. W wiekszościach można płacić rachunki ale oczywiście przelicznik będzie mniej użyteczny dla turystów!

Transport –  Do wyboru są taksówki lub microbusy. Planując wyjazd taksówką warto wcześniej zapytać w hotelowej recepcji ile powinniśmy zapłacić za kurs w celu. Taksówek w Hurghadzie jest bardzo dużo, wystarczy uzyskać przed hotelem i już się dzieje. Zanim wsiądziemy z ustaloną ceną, za już wysiądziemy z samochodu. Jazda mikrobusami jest dla “zaprawionych” turystów. Mikrobusy zatrzymują się “na wezwanie” – nie ma przystanków. Musimy dokładnie wiedzieć, gdzie chcemy wysiąść. Przejazd jest podobny do kilku razy kilkakrotnie mniejszy niż taksówka.

“Zemsta faraona” – niestety bardzo często wśród osób przyjeżdżających do Egiptu, zdarzają się dolegliwości dotyczące jamy brzusznej. Bóle brzucha, mdłości, biegunka, a w cięższych przypadkach wymioty i podwyższona temperatura. Opinia obiegowa mówi, że jest to dlatego, że tutaj flora bakteryjna jest inna niż ta w Europie. Ale czasami ludzie tutaj za dużo jedzą i za dużo piją alkoholu ( szczególnie na słońcu ) wliczonego w cenę pobytu w hotelu. Aby nie zachorować wystarczy zachować zdrowy rozsądek we wszystkim. W tutejszych aptekach lekarskich sprzedaje są bez recepty. Odpowiedź na to pytanie nie jest dostępna w języku angielskim.  Lekarze przepisują ANTINAL, STREPTOQUIN, SMECTA. Jeżeli te leki nie pomogą, zgłosić się do lekarza.

Przysyłane są do szpitala w San Probi.

Bakszysz  – napiwków oczekują tutaj wszyscy i za wszystko. Wynika to z faktu bardzo biednego społeczeństwa, niskiego wynagrodzenia za pracę oraz tutejszego wyznania religijnego, które mówi o dzieleniu się ludźmi i  udzielania pomocy biednym. Nie jest to tak nachalne w Hurghadzie jak w miejscach odwiedzanych przez turystów – Kair, Luksor, Asuan. W restauracjach, w centrum Hurghady napiwek jest doliczany do rachunku.

Słowniczek  – oto niektóre słówka z języka arabskiego, które są używane w celu uzyskania przychylności miejscowych:

Dzień dobry – Salam Alejkum, Saba el khir

Do widzenia – Masalama

Dziękuje – Szokran

Proszę – Menfadlak

Ile to kosztuję? – Bądź kem da?

Tak – Ajwa

Nie – La

Woda – Maja

Przestań, dość- Halas

 

 

View More

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rate
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total
Created with Sketch.
from €0,00

Organized by

khaled

Member Since 2019

5 Reviews

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox