from €43,00
Book Now

Luksor jednodniowy

Not Rate
Created with Sketch.

Duration

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Luksor jednodniowy

Luksor to miasto w południowym Egipcie nad brzegiem Nilu w miejscu południowej części starożytnych Teb (za panowania wielu faraonów Teby były stolica Egiptu). Luksor jest jednym z najpopularniejszych, z turystycznego punktu widzenia, miast w Egipcie. Miasto to nazywane jest często największym muzeum świata na świeżym powietrzu ze względu na ruiny kompleksu świątyń w Karnaku, świątynię Luksorską oraz niezliczoną liczbę starożytnych posągów, świątyń i krypt (m.in. Dolinę Królów) na zachodnim brzegu Nilu. Nasza propozycja dla Państwa to Luksor jednodniowy z Hurghady czyli 1 dzień z historią Faraonów.

W 1979 roku Luksor został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Program wycieczki Luksor jednodniowy:

Wyjazd spod hotelu około godziny 5:00 rano w zależności od lokalizacji hotelu. Dojazd do Luksoru około godziny 9:30. Na miejscu w Luksorze czeka na Państwa polskojęzyczny licencjonowany przewodnik, który będzie towarzyszył grupie przez cały dzień. Zwiedzanie rozpoczyna się od Świątyni w Karnaku, która rozbudowywana była przez około 30 faraonów. Świątynia poświęcona jest głównie bogu Amonowi i jest największym na Świecie kompleksem świątynnym. Następnie cała grupa przepływa przez Nil faluką (czyli egipską małą łodzią motorową) do restauracji gdzie podawany jest obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Kolejny punkt programu to wizyta w fabryce alabastru. Potem zwiedzanie Doliny Królów ( wejście do 3 grobowców w cenie wycieczki) dla chętnych możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona za dodatkową opłatą 250 funtów egipskich od osoby. Jadąc dalej zatrzymują się Państwo przy Kolosach Memnona (pozostałości świątyni grobowej Amenhotepa III). Na koniec niesamowita Świątynia Hatszepsut (Świątynia grobowa królowej Egiptu, jedynej w historii kobiety-faraon). Powrót do Hurghady ok. godz. 22:00-22:30 w zależności od lokalizacji hotelu.

Dodatkowo płatny mini rejs po Nilu na Wyspę Bananowa (dla chętnych) – 12-14 USD

Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus)

Istnieje możliwość:

  • zorganizowania prywatnej wycieczki Luksor jednodniowy, minimalna liczba uczestników 4 osoby, cena i program zwiedzania ustalany jest indywidualnie dla każdej grupy chętnych osób,
  • wyboru programu zwiedzania z Doliną Królowych zamiast Doliny Królów,
  • zwiedzanie świątyni luksorskiej w dzień lub nocą przy wycieczce dwudniowej,
  • zwiedzanie muzeum w Luksorze oraz muzeum mumifikacji,
  • zwiedzanie świątyni Medinet Habu.
View More

Itinerary

Included/Exclude

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rate
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total
Created with Sketch.
from €43,00

Organized by

khaled

Member Since 2019

5 Reviews

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox