from €0,00
Book Now

DLA EGIPTOMANIAKÓW

Not Rate
Created with Sketch.

Duration

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Jeśli jesteś miłośnikiem Egiptu i fanem starożytności oraz marzysz o zobaczeniu świątyń i grobowców, gdzie nie jeżdżą tłumy turystów to mamy  kilka ciekawych propozycji,  które warto zobaczyć:

-Kair inaczej – Cytadela Saladyna, Meczet Mohameda Alego, Wiszący Kościół, bazar Khan el Khalili.

Piramida w Sakkarze – piramida schodkowa Dżosera ( Dżesera ) zbudowana około 2650 p.n.p. przez budowniczego Imhotepa. Jest starsza od piramid w Gizie.

-Pustynia Zachodnia “Oazy Siwa, Bahariya, Farafra, Dakhla i Kharga” – Biała i Czarna Pustynia, majestatyczne formacje skalne, bujne gaje, zabytkowe starożytne ruiny i unikalne tradycje kulturowe. Warto odwiedzić Muzeum w Bawiti (Oaza Bahariya) tam można zobaczyć  słynne “złote mumie”

-Abydos “Świątynia Setiego I i Ramzesa II” – sanktuarium Ozyrysa w środkowej części Egiptu. Świątynia złożona z siedmiu kaplic, poświęcona była siedmiu bogom. Najważniejszy Ozyrys, Izyda, ich syn Horus, Amon, Path, Re-Harakhte i Set. Na ścianach świątyni są niezwykłe reliefy – lista kartuszy 76 królów oraz kartusze rzekomo przedstawiające nowoczesne pojazdy takie jak helikopter,  okręt podwodny czy latający spodek.

-Dendera “Świątynia Hathor” – szczególnie dobrze zachowany sufit pierwszej sali kolumnowej, ściany ozdobione scenami z życia cesarzy rzymskich oraz faraonów składających ofiary bogini Hathor. Ciekawostką jest sufit jednej z kaplic – okrągły fresk z symbolicznym wyobrażeniem nieba – gwiazdozbiór planet i gwiazd – tzw. Zodiak z Dendery. Obecnie oryginał znajduje się w Paryżu ( Muzeum Luwr ) a w świątyni pozostawiono kopię. Obok świątyni Hathor ( na południe ) znajdują się ruiny świątyni Izydy a na zachód –  święte jezioro.

– Luksor – „Świątynia Luksorska” – znana jako Świątynia Narodzin Amona. To stąd z okazji święta Opet ruszała procesja idąca Aleją Sfinksów 3 km w kierunku Karnaku, możliwość zwiedzania także po zachodzie słońca, pośredniczymy w rezerwacji hotelu w Luksorze. Ciekawostką świątyni jest brak prawego obelisku. W roku 1833 został on wywieziony do Paryża i ustawiony został na Placu Zgody.

-Luksor – Medinet Habu “Świątynia Ramzesa III” – rozległy kompleks obwałowań z kamienia i cegły mułowej, świątynia lepiej zachowana niż Karnak a rzadziej odwiedzana

-Luksor – Grobowiec Sennedjem “TT1” – Sennedjem był pracownikiem nekropolii, mieszkał w Deir el-Madina, jego grobowiec jest szczególnie warty zobaczenia za względu na zachowane w bardzo dobrym stanie malowidła przedstawiające tradycyjne sceny z “Księgi Umarłych”

-Luksor – Grobowiec Ramose “TT55” – Ramose był gubernatorem i wezyrem, tutaj znajdują się przepiękne reliefy wyrzeźbione w wapieniu z dbałością o najdrobniejsze szczegóły

-Luksor – Grobowiec Pashedu “TT3” – zdobienia tego grobowca to malowidła na żółtym tle z ochry, jedna ze ścian to słynna scena przedstawiająca Ozyrysa siedzącego przed góra a Horusa pod postacią sokoła

– Esna ” Swiątynia Chnuma” – świątynia ma formę pudełkowatej bryły, 6 kolumien od frontu i 18 w środku sali hypostylowej. Wszystkie pokryte są starożytnymi tekstami. Na jednym z zachowanych tekstów jest Hymn stworzenia, ukazujący boga Chnuma jako stwórcę wszechrzeczy. Ciekawostką jest to, że obecnie świątynia znajduje się około 10 m poniżej obecnego poziomu miejscowości Esna.

-Edfu  “Świątynia Horusa” – najlepiej utrzymana ze wszystkich zachowanych świątyń w Egipcie, rzeźby na bliźniaczych wieżach sięgających 36m przy wejściu stanowią prawie swoje lustrzane odbicie, przed świątynia główną stoi słynny wykonany z czarnego granitu posąg Horusa (bóg pod postacią sokoła, który nosi podwójna koronę Górnego i Dolnego Egiptu)

-Kom Ombo “Świątynia Sobka i Horusa” – świątynia poświęcona dwom triadom bóstw, po wschodniej stronie bóg krokodyl Sobek z małżonką, Hathor i ich synem, po zachodniej stronie Horus Starszy, Hathor i Panebtawy, w małej kapliczce Hathor można zobaczyć zmumifikowanego krokodyla i kilka glinianych trumien dla krokodyli a w muzeum obejrzeć mumie krokodyli.

 

Wycieczka prywatna – cena zależy od ilości uczestników. Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników 4 osoby.

Zainteresowane osoby i grupy prosimy o kontakt email info@viratrips.com  lub kontakt telefoniczny +48601898004 viber i whatsapp

View More

Itinerary

Included/Exclude

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rate
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total
Created with Sketch.
from €0,00

Organized by

khaled

Member Since 2019

5 Reviews

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox