from €90,00
Book Now

DENDERA I ABYDOS

Not Rate
Created with Sketch.

Duration

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Dendera to miejscowość położona w Górnym Egipcie na prawym brzegu Nilu około 60 km na północ od Luksoru. Znajdujący się tam kompleks świątynny, należy do najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w całym Egipcie. Znajdziemy tam ruiny Świątyni Hathor (z przepiękna sala hipostylowa), małą kaplicę wzniesioną ku czci bogini Izis, Mammisi czyli “domy narodzin” pochodzące z czasów panowania faraonów i rzymian oraz pozostałości małego kościoła koptyjskiego. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jednego z kiosków przylegającego do tej własnie świątyni. Zodiak. Dziś w Egipcie można oglądać kopię. Oryginał rzeźby przedstawiającej zodiak znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze, w Paryżu.

Abydos to starożytne miasto w Górnym Egipcie, obecnie maleńka wioska na zachodnim brzegu Nilu. W czasach faraonów założono tam cmentarz preddynastyczny ( z tego okresu pochodzi grób tzw. Skorpiona I z bogatym wyposażeniem i tabliczkami z pierwszymi hieroglifami). W czasach VI dynastii Abydos stało się miejscem kultu Ozyrysa. Zgodnie z wierzeniami starożytnych Egipcjan w Abydos Izyda pochowała szczątki swojego męża zabitego przez Seta. Do dzisiejszych czasów zachowała się świątynia (wzniesiona przez Setiego I, zdobiona przez Ramzesa II), złożona z 7 kaplic, poświęconych siedmiu bogom: Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi, Amonowi, Pathowi, Re-Harakhty, Setowi. Ściany świątyni pokrywają reliefy, które są bezcennym źródłem informacji o władcach Egiptu.

Wyjazd spod hotelu miedzy godz. 5:00 a 6:00 w nocy, zwiedzanie rozpoczyna się od Dendery. Potem przejazd do Abydos i obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Po obiedzie zwiedzanie Abydos. Powrót do Hurghady ok. godz. 20:00-20:30.

Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus).

Cena wycieczki uzależniona jest od ilości turystów i środka transportu.

Wycieczka prywatna – cena zależy od ilości uczestników. Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników 4 osoby.

Zainteresowane osoby i grupy prosimy o kontakt email info@viratrips.com  lub kontakt telefoniczny +48601898004 viber i whatsapp.

Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem.

View More

Itinerary

Included/Exclude

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rate
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total
Created with Sketch.
from €90,00

Organized by

khaled

Member Since 2019

5 Reviews

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox